Litters & available


NA JAŘE 2024 NÁS NEJSPÍŠ ČEKÁ MENŠÍ ŠTĚNĚCÍ SMRŠŤ, ALE PAK SI DÁVÁME PAUZU, TAKŽE TO BUDE NA DELŠÍ DOBU POSLEDNÍ MOŽNOST MÍT ŠTĚNÁTKO Z NAŠÍ CHS.

Pro více info o plánovaných vrzích nás neváhejte kontaktovat.


Po zhodnocení vrhu jsou k dispozici tato 4 štěňátka
Kovu ideální parťák do akčnější domácnosti, miluje pohyb a jakékoliv aktivity, pouze jako společník
Sarabi, fenka s hezkým exteriérem a hromadou energie, ideální domov by byl nějaký se zaměřením na sport, kde by se nenudila.
Scar, akčňák tělěm i duší miluje lidi a drbání a je připravený do akce, ž6 na mě stihl udělat i aussie úsměv, je tu super pes na sport ale neztratil by se ani ve výstavním kruhu.
Mufasa, je to pes s osobností, je rozvážný a než se do něčeho pustí tak si to promyslí, je středně aktivní a také by se neztratil ani ve výstavním kruhu.

Štěňátka jsou odchovávaná v domácím prostředí, maximálně socializovaná dle programu Puppy Culture, zvyklá na běžný provoz domácnosti. Se základními hygienickými návyky které odpovídají jejích věku. Zvyklá na obojek, se základy chůze na vodítku, zvyklá na stříhání drápku, koupání a česání. Krmena jak barfem tak granulemi. Do nových domovů odcházejí kolem 8. týdne, naočkovaná dle klasického schématu, pravidelně odčervená, čipovaná s Pet pasem, certifikátem na dědičné oční vady, dle potřeby genetickým testem z laboratoře Genomia a s výbavičkou.

SPOLUVLASTNICTVÍ není sprosté slovo a není důvod se ho bát.
Do spoluvlastnictví jsou nabízená pouze štěňata s předpokladem možného použití v chovu, která bych si nejraději nechala, ale jelikož nechci připravit o pozornost své vlastní psy, tak hledám zodpovědné majitelé (nebo i potencionální budoucí chovatele), kteří mají podobný pohled na chov a kteří dají svému psovi dostatek času a lásky.
Spoluvlastnictví je v mém případě (jinde to může fungovat jinak) jakýsi dohled nad tím, jak bude jedinec v chovu použit, aby se maximálně předešlo možným zdravotním rizikům. Na mých psech, jak těch co mám doma tak těch ve spoluvlastnictví, mi záleží, stejně jako na tom, aby budoucí majitelé nemuseli řešit žádné zdravotní problémy, proto pokud by chtěl někdo porušovat smlouvu nebo spojovat rizikové kombinace rodičů, tak bez vzájemného souhlasu nenakryje, vždy jde především o férové jednání obou stran. Podmínky spoluvlastnictví jsou velmi individuální a jsou na vzájemné domluvě, štěně patří majiteli a já si na něj nečiním v budoucnu žádný nárok.
Podmínky spoluvlastnictví:

- stálý kontakt
- proaktivní přístup
- prezentace psa ať na výstavách nebo v jakémkoliv sportu (pokud má být zvíře přínosem, mělo by něco dokázat a být vidět, aby vstoupilo do povědomí ostatních a prokázalo své kvality, narodit se hezkým opravdu nestačí)
- ostatní je na domluvě

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat. Cena se pohybuje od 30 tis. dle konkrétního spojení, štěňata neprodávám na základě preference barvy, ocasy nechávám pouze nestandardním jedincům nebo na základě předchozí domluvy a uhrazené plné ceny předem. (darka.wolfs@gmail.com /FB)

Getting a puppy

Getting a new puppy has never been easier. You can find puppies wherever you look: on advertising web, on Facebook. And sometimes all you need to get a fluffy bundle of joy is to pay first. No questions asked. But buying cheap is expensive. It might end up costing more than you ever imagined to keep your new puppy in your life.

It’s a good idea to get copies of the health test results for both parents prior to paying the deposit (if applicable).

Always insist on visiting the premises where the puppy was raised. Never accept to collect your puppy from a different location.

Responsible breeders only breed when they are certain that they will be able to find good homes for all their puppies and thus it may be necessary to place your name on a waiting list and/or to pay a deposit. Beware of persons that have puppies available all year round and offer discounts.

Responsible breeders will ensure that their puppies have been inoculated and dewormed. Micro-chipping is mandatory for all CMKU registered dogs. As a puppy buyer, you should receive a vet booklet with the puppy’s medical history from the breeder.

Reputable breeders will be happy to answer all of your questions and they might have a few questions for you too! Here’s a quick list of questions that you should ask your breeder:

 • Are both parents registered?
 • Can I meet the parents? Are both parents friendly to other dogs when outside the home?
 • Are both parents calm, outgoing and confident at home and in public?
 • Are both parents free of health issues like bad hips, shoulders, elbows or are thy tested for MDR1, HSF4, PRA, CEA, DM ?
 • Are both parents free of behavioural issues?
 • Will the pups leave mom and litter at 8 weeks?
 • Do you provide a contract?
 • Will the pups be handled daily and exposed to noise, activity and kids?
 • Will the pups be inoculated before they leave you?
 • Have any of the puppies in the litter been sick?
 • Will I be able to visit the litter so I can get to know the pups?
 • Will there be any restrictions on the puppy’s pedigree?
 • Do you have a list of questions to ask me?

Getting a new puppy is a lifelong commitment, so make sure that you are ready to provide a loving home for the puppy for the rest of its life.