Litters & available

Pokud hledáte super parťáka do rodiny tak štěňátka po našem Roverovi jsou k zamluvení v CHS Galaxy Life

Nothing available right now, next litter planned at the end of the year out of Luna, Sire will be announced later.
Momentálně nemáme na prodej žádná štěňátka, další vrh je plánovaný na přelom roku 2023/2024 matkou bude Luna, v případě dotazu kontaktujte mia_luna_aussies.

Pár slov předem než se rozhodnete pro parťáka do života z CHS Mystic Fire.
Rozmyslete si prosím předem, zda chcete přednostně kámoše do života bez možnosti chovu, nebo v koutku duše toužíte jít se psem na výstavu, uchovnit ho a v případě feny, odchovat alespoň jeden vrh, i dle toho se odvíjí smlouva a výběr vašeho parťáka. Ne každý jedinec je do chovu vhodný, tudíž po zhodnocení štěňat kolem 7. týdne se teprve uvidí, zda je tam nějaké štěňátko, které by mohlo být v budoucnu eventuálně přínosem pro plemeno.
Štěně se zdravotním výsledkem +/- je přenašeč, nejedná se o nemocné zvíře, není méněcenné a jeho život to nijak neomezí ani neohrozí (více viz záložka zdraví na AUSSIESWORLD).
Výsledek +/+ není jediný "ukazatel zdraví", mnohdy je mnohem důležitější jaká jsou zdravotní rizika plynoucí z rodokmenu jedince (např. epilepsie, viz databáze KCHBO nebo AUSSIESWORLD).

SPOLUMAJETEK není sprosté slovo a není důvod se ho bát.
Do spolumajetku jsou nabízená pouze štěňata s předpokladem možného použití v chovu, která bych si nejraději nechala, ale jelikož nechci připravit o pozornost své vlastní psy, tak hledám zodpovědné majitelé (nebo i potencionální budoucí chovatele), kteří mají podobný pohled na chov a kteří dají svému psovi dostatek času a lásky.
Spolumajetek je v mém případě (jinde to může fungovat jinak) jakýsi dohled nad tím, jak bude jedinec v chovu použit. Zjednodušeně, pokud by chtěl někdo porušovat smlouvu, tak bez vzájemného souhlasu nenakryje, vždy jde o férové jednání. Podmínky spolumajetku jsou velmi individuální a jsou na vzájemné domluvě, štěně patří majiteli a já si na něj nečiním v budoucnu žádný nárok.
Podmínky spolumajetku:

- stálý kontakt
- proaktivní přístup
- prezentace psa ať na výstavách nebo v jakémkoliv sportu (pokud má být zvíře přínosem, mělo by něco dokázat a být vidět, aby vstoupilo do povědomí ostatních a prokázalo své kvality, narodit se hezkým opravdu nestačí)
- ostatní je na domluvě

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat. Cena se pohybuje od 25 tis. dle konkrétního spojení, štěňata neprodávám na základě preference barvy, ocasy nechávám pouze nestandardním jedincům nebo na základě předchozí domluvy a uhrazené plné ceny předem. (darka.wolfs@gmail.com /FB)

Getting a puppy

Getting a new puppy has never been easier. You can find puppies wherever you look: on advertising web, on Facebook. And sometimes all you need to get a fluffy bundle of joy is to pay first. No questions asked. But buying cheap is expensive. It might end up costing more than you ever imagined to keep your new puppy in your life.

It’s a good idea to get copies of the health test results for both parents prior to paying the deposit (if applicable).

Always insist on visiting the premises where the puppy was raised. Never accept to collect your puppy from a different location.

Responsible breeders only breed when they are certain that they will be able to find good homes for all their puppies and thus it may be necessary to place your name on a waiting list and/or to pay a deposit. Beware of persons that have puppies available all year round and offer discounts.

Responsible breeders will ensure that their puppies have been inoculated and dewormed. Micro-chipping is mandatory for all CMKU registered dogs. As a puppy buyer, you should receive a vet booklet with the puppy’s medical history from the breeder.

Reputable breeders will be happy to answer all of your questions and they might have a few questions for you too! Here’s a quick list of questions that you should ask your breeder:

 • Are both parents registered?
 • Can I meet the parents? Are both parents friendly to other dogs when outside the home?
 • Are both parents calm, outgoing and confident at home and in public?
 • Are both parents free of health issues like bad hips, shoulders, elbows or are thy tested for MDR1, HSF4, PRA, CEA, DM ?
 • Are both parents free of behavioural issues?
 • Will the pups leave mom and litter at 8 weeks?
 • Do you provide a contract?
 • Will the pups be handled daily and exposed to noise, activity and kids?
 • Will the pups be inoculated before they leave you?
 • Have any of the puppies in the litter been sick?
 • Will I be able to visit the litter so I can get to know the pups?
 • Will there be any restrictions on the puppy’s pedigree?
 • Do you have a list of questions to ask me?

Getting a new puppy is a lifelong commitment, so make sure that you are ready to provide a loving home for the puppy for the rest of its life.